Microsoft 'ta 2.Gün Yoğun-ertesi..

Microsoft 'lu günlerimiz tüm yoğunluğuyla devam ediyor.. Bugünkü ilk konuğumuz Orta Doğu ve Afrika Windows 8 ve Azure sorumlusu Gökşin Bakır 'dı. Bizlere uygulama geliştirme ekosistemi hakkında bilgiler verdi. IMG231

Sabahki konuğumuzdan sonra Kerem Özsu hocayla dünkü yazılım mühendisliği eğitimine kaldığımız yerden devam ettik. Use Case diyagramlarını oluşturup kritikleri belirledik. Bu kritiklere göre fikir oluşturması açısından üzerinde çalıştığımız Motorsiklet Etkinlik mobil uygulamasının görsel tasarımını oluşturmaya çalıştık.

En son olarak da uygulamada belirlediğimiz kritiklerin sınıf ve metotlarını oluşturup, oluşturduğumuz sınıflara uygun veritabanı tasarlayarak dersi noktalamış olduk.

Günün en son konuğu da Oyunder 'den Tansu Kendirli 'ydi. Oyun alanındaki tecrübelerin paylaşıldığı Oyunder 'den, Türkiye ve Dünya 'daki oyun piyasasının geleceğinden ve iş imkanlarından bahsetti. Açıkçası bu konular ilgimi çektiğinden heyecanla dinledim diyebilirim.. Gelecekte oyun geliştiricisi ve tasarımcısı olarak kendimi görmek ister miydim? Hem de çok :)

You might also enjou