Logo renk tahmin oyunu LogoGO

LogoGO, Microsoft Yaz Okulu 'nda  yaptığım bir Windows Phone uygulamasıdır. Oyunun amacı markaların logo renk tahminiyle tanınabilirliğini ölçmek ve kullanıcıya o markadaki ürünler ile ilgili çeşitli indirim fırsatları sunmaktır.

Logoların geliş şekli; ilk üç logo önceliklendirilmiş veya reklam edilmesi istenilen logolardır. 

Oynanış şekli; Siyah beyaz olarak gelen logonun 10 saniye içinde renginin tahmin edilmesi isteniyor. Ne kadar kısa sürede tahmin edilirse o kadar fazla puan kazanılıyor. Eğer o logoya ait fırsat ürünü varsa o ürün kullanıcıya reklam ediliyor.

 

"Nerede Bulurum?" butonuna tıklandığında, reklam edilen ürünün kullanıcı lokasyonuna en yakın olarak nerede bulabileceği ile ilgili işaretlenmiş harita geliyor.

 

Yanlış bir renk tahminin de ise;

 

Tüm logoların renk tahminlerini kalan hakkınız boyunca zamanında tahmin ettiğiniz takdirde oyunun ilk seviyesini tamamlamış oluyorsunuz.

 

 

KULLANDIĞIM TEKNOLOJİLER

Kodlama-IDE : Visual Studio Ultimate 2013

Tasarım : Blend for Visual Studio 2013 & Adobe Photoshop CC

Database : Microsoft Azure SQL Databases & Web API

Resim Upload : Microsoft Azure Blob

Diğer :Team Foundation Server ( TFS )

 

Kullandığım teknolojilerin kısa bir ayrıntısını vermem gerekirse; projemin arkaplanın büyük bir kısmını Microsoft Azure 'oluşturuyor diyebilirim. Verilerimi Microsoft Azure SQL Databases 'de tuttum ve oradaki verileri de projeme Web API yardımıyla çektim. Bu sayede verilerimin farklı teknolojiler ve platformlardan kullanılabilir halde olmasını sağladım. 

Resimlerimi Microsoft Azure Blob 'da tutma amacım ise resimlerin ileriki zamanlarda veritabanımın gereksiz yere şişirmesini engellemekti. 

TFS 'yi ise sürüm kontrolüm ve yedeklemem için kullandım. Bu teknoloji sayesinde hangi gün ne değişiklikler yapmışım onları görebiliyor ve istediğim sürüme tekrar dönebiliyordum.

Proje kaynak kodlarım : https://github.com/omereryilmaz/Logogo/tree/master/LogoGO

Web API kaynak kodlarım : https://github.com/omereryilmaz/Logogo/tree/master/LogoWebApi

You might also enjou