Microsoft 'ta 6.Gün

msyaz6

 

Microsoft 'ta altıncı günümüz çok özel konuklarıyla geçti. Birinci konuğumuz Microsoft Ürün Pazarlama Müdürü Onur Altıntaş 'tı. gun6_1 Bilinçli Liderlik Nasıl Olur? başlığı altında bizlere şunlardan bahsetti; Liderliğin yaptıkları ve konfor dünyamıza etkileri, konfor dünyamızdaki hangi yöndeki değişimlerin bizler için olumlu olduğundan, iyi bir koçun sıradan bir yöneticiden farklarının neler olduğu ve koçun çalışanları için neye yardımcı olduğundan bahsetti. İyi bir iletişimin nasıl olacağı ve iletişim sırasında yapılan hataları sıraladı. Benim de yaptığım bazı hataları farketmeme vesile oldu. Daha sonra iyi bir dinleyici olmanın önemli olduğunu belirtti. En son olarak da beyne hitap etmek, kalbe hitap etmek, göze hitap etmek ve ele hitap etmek şeklinde iletişim kanallarından bahsetti.

İkinci konuğumuz Microsoft Integration uzmanı Sertay Halka 'ydı. gun6_2 WCF başlığı altında, web servislerinin amacından ve SOAP yapılarından bahsetti. Çeşitli demoları eş zamanlı olarak yapmamıza imkan sağladı.

Üçüncü konuğumuz ASP.NET MVP 'si  Tuğberk Uğurlu 'ydu. gun6_3 ASP.NET web api ve SignalR başlığı altında ASP.NET 'in ne işe yaradığından bahsetti. Daha sonra SignalR 'nin ne olduğunu anlatıp demolarla konuyu pekiştirmemizi sağladı.

En son konuklarımız da sinema ve dizi oyuncuları Ahmet Kural ve Murat Cemcir 'di. gun6_4 Günün yorgunluğunu samimi ve neşe dolu sohbetleriyle aldıklarını söyleyebilirim. Bu zamana kadar aştıkları zorlukları ve vazgeçmemenin öneminden bahsettiler.

WP_20140811_023

 

You might also enjou