Microsoft 'ta 7.Gün

Microsoft 'ta günler tüm yoğunluğuyla devam ediyor. Bizlere teknik konularda eğitimler verildiği gibi gerek özgüven gerek insanlarla iletişim konusunda da eğitimler alıyoruz diyebilirim. Ayrıca başarılı insanların hikayelerini ve tecrübelerini dinleme fırsatı buluyoruz.

Bugünkü birinci konuğumuz Microsoft Türkiye Pazarlama Müdürü Behice Funda 'ydı. gun7_1

Bizlere pazarlama ve iletişim konusunda tecrübelerini ve bilgilerini aktardı. Ürünlerimizi kişilere nasıl ulaştırabileceğimizi, hikayemizi nasıl anlatıp karşımızdaki etkileyebileceğimiz gibi konulara değindi.

 

İkinci konuğumuz Microsoft Türkiye Bulut ve Rekabet Programları Yöneticisi Onur Koç 'du. gun7_2

Bizlere bulut teknolojisinin önemi ve bu teknolojinin ülke ekonomisine ne gibi katkıda bulunduğunu aktardı.  Daha sonra bulut teknolojisinin Microsoft kısmından bahsedip Microsoft Azure 'un barındığı servisleri anlattı.

 

Üçüncü konuğumuz Microsoft Türkiye Teknoloji Yöneticisi Oğuz Pastırmacı 'ydı. gun7_3

Microsoft Azure başlığı altında bulut teknolojisinin faydaları, var olan sistemlere entegresi ve bulutun kullanım şekillerinden (IaaS, PaaS, SaaS) bahsetti. Daha sonra Microsoft Azure 'da sanal makine oluşturup örneklerle konuyu pekiştirmemizi sağladı.

 

Dördüncü konuğumuz MVP (Hyper-V) Ertan Gülen 'di. gun7_4

Microsoft Azure Network ve Genel özellikleri başlığı altında bizelere Azure 'ın biraz arka taraflarını anlattı. İşlemlerin nasıl gerçekleştiği, Azure 'da saklanan verilerin felaket senoryalarına karşı 3 ayrı noktada saklandığını ve bu sayının arttırılabileceğine değindi. Ayrıca trafik ve performans konularına da değinen konuğumuz Microsoft Azure teknolojisinin bu konularda ne kadar gelişmiş olduğunu belirtti.

 

Son konuğumuz  Erdal Kaplanseren 'di.

gun7_5

Blog yazarlığı ve dijital yayıncılık başlığında söyleşi yaptı. İnternet ortamlarındaki sosyal platformların geçmişten günümüze insanların üzerindeki etkilerden, aslında bu ortamların adından ziyade insanları asosyal ve yalnız olmalarına neden olduğundan bahsetti.

You might also enjou