Microsoft Turkey Student Coaching Program Görüşmesi

Microsoft Turkey Student Coaching Program dahilinde  Microsoft Satış Yöneticisi Muratcan Üstünkaya ile ikinci görüşmemizi Zorlu Center 'da 4 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirdik.

coachingfoto

Görüşmemizin içeriği daha önceki görüşmemizde belirlediğimiz kırklı yaşlarımda nerede ve ne olmak istediğimle ilgiliydi. Muratcan Bey önceki görüşmemizde bu hayalimi çeşitli dergi ve gazetelerden bulduğum resimlerle ifade etmemi istemişti. Ama ben bir resim düzenleme programı yardımıyla hayallerimi kırklı yaşlarımdaki dergi ve gazetelerdeki benim ismimin geçtiği projeler şeklinde yapmaya çalıştım. Pdf dökümanı şeklinde hazırladığım çalışmayı görüşmemiz esnasında Muratcan Bey 'e sundum.

Görüşmemin devamı ise bu hayallerime ulaşırken hangi değerleri göz önünde bulunduracağım şeklindeydi. Muratcan Bey, benden bir kağıda bu değerlerden on tanesini yazmamı istedi. Bu on değer şunlardı: dürüstlük, adalet, duyarlı, çalışkanlık, başarı, cesaret, güvenilir, hayırseverlik, merhamet, mutluluk.

Yeri gelince bu değerlerimden bazılarından vazgeçme zorunluluğumda olacağını belirttikten sonra bunların arasından beş değeri seçmemi söyledi. Seçtiklerim: dürüstlük, çalışkanlık, başarı, merhamet, mutluluk şeklindeydi. 

Muratcan Bey, hayallerime ulaşma aşamasında karşılaşacağım yol ayrımlarında bu değerlerimin bana yol göstereceğini veya karar almamda önemli rol oynayacağını belirtti.

Bir sonraki görüşmemizin başlığı ise " Hayallerime ulaşmamda nasıl bir yol izleyebilirim? " olmasına karar verdik.

Başta ikinci görüşmemiz dedim ama Muratcan Bey 'le gerek telefonla olsun gerek maille olsun her an iletişim halindeyiz. Her türlü sorunumda değerli vaktini ayırıp bana yardımcı oluyor. Buradan kendisine samimi ve içten davranışları için tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. 

You might also enjou